Wystartował cykl koncertów dla najmłodszych "Wędrówki po pięciolinii" - Płocka Orkiestra Symfoniczna

Pokaż wyszukiwarkęPokaż narzędzia dostępności
Płocka Orkiestra Symfoniczna Aktualności Wystartował cykl koncertów dla najmłodszych „Wędrówki po pięciolinii”

Wystartował cykl koncertów dla najmłodszych „Wędrówki po pięciolinii”

Plakat Wędrówki po pięciolinii

Najmłodsi miłośnicy muzyki już mogą rezerwować czas na bardzo lubiane spotkania w ramach cyklu „Wędrówki po pięciolinii”. Właśnie wystartował kolejny sezon spotkań dla najmłodszych przygotowany przez Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Najbliższy koncert zaplanowany jest na 22 października.

Tegoroczny cykl koncertów rozpoczął się 17 września (odbyły się już dwa koncerty „Zasłyszana melodyjka”). Nawiązuje do postaci oraz twórczości Witolda Lutosławskiego – patrona Płockiej Orkiestry Symfonicznej. I oczywiście będzie kontynuowany przez cały, 47. już sezon artystyczny POS. Na kolejne spotkanie organizatorzy zapraszają do sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej przy ulicy Kolegialnej 23. Odbędzie się w niedzielę, 22 października. A w całym cyklu zaplanowanych jest osiem spotkań (jedna niedziela w miesiącu).

,,Wędrówki po pięciolinii” to cykl spotkań artystyczno-edukacyjnych przygotowany dla dzieci poniżej 3. roku życia i ich rodziców. – Koncerty te mają na celu zapoznanie dzieci z muzyką, z instrumentami, ich nazwami oraz sposobem grania. Podczas każdego spotkania prezentowane są fragmenty utworów muzyki klasycznej, przeplatane z wykonywaniem piosenek dostosowanych do możliwości percepcyjnych dzieci – czytamy na stronie POS.

Słuchając muzyki, dzieci uczestniczące w koncertach skupiają się na takich jej elementach, jak rytm czy ruch, co ma pozytywny wpływ na stan psychofizyczny dziecka, pełni funkcję profilaktyczną lub terapeutyczną. Odpowiednio dla małych melomanów dobrane i przygotowane jest całe otoczenie. Dzieci zasiadają na wygodnych pufach, scena pokryta jest dywanami z postaciami z bajek, dzieci bawią się kolorami światła. Na scenie ustawione są instrumenty.

Zainteresowanie koncertami dla najmłodszych od początku było ogromne. Chętnych było tak dużo, że POS zdecydowała się na uruchomienie podwójnych koncertów każdego tematu. Dodajmy, że „Wędrówki po pięciolinii” wygrały VIII plebiscyt Tygodnika Płockiego „Z Tumskiego Wzgórza” i zostały okrzyknięte „Wydarzeniem roku 2014”.

Bilety na koncerty można zakupić w kasie POS przy ulicy Bielskiej oraz w serwisie bilety24.pl.

Kategoria: Aktualności

Sponsorzy

Miejska instytucja kultury

finansowana z budżetu miasta Płocka

Logo miasta Płock