Filmowe przeboje. Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na koncert. - Płocka Orkiestra Symfoniczna

Pokaż wyszukiwarkęPokaż narzędzia dostępności
Płocka Orkiestra Symfoniczna Aktualności Filmowe przeboje. Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na koncert.

Filmowe przeboje. Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na koncert.

Agnieszka Przekupień

Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na koncert z muzyką filmową. W programie słynne tematy muzyczne z filmów „Piraci z Karaibów”, „Bodyguard”, „Titanic”, „Mission Impossible”. Zaśpiewa Agnieszka Przekupień, a płockich symfoników poprowadzi dyrygent Maciej Sztor.

Wokalistka Agnieszka Przekupień urodziła się w Zakopanem. Jest absolwentką specjalności Musical na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Laureatka wielu konkursów i festiwali, m.in.: Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, X Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Aktorskiej „REFLEKTOR” 2013 w Koszalinie, laureatka III nagrody 50. „Studenckiego Festiwalu Piosenki” w Krakowie, półfinalistka „Przeglądu Piosenki Aktorskiej” we Wrocławiu. W 2018 roku dostała Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury dla Najlepszej Wokalistki Musicalowej za rolę Lary Guichard w spektaklu „Doktor Żywago” w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Współpracuje z teatrami muzycznymi w Gdyni, Łodzi, Gliwicach, Mazowieckim Teatrem Muzycznym. Ma w repertuarze role: Ellen („Miss Saigon”), Stephanie Mangano („Gorączka Sobotniej Nocy”), Fantyna („Les Misérables”), Maria Magdalena („Jesus Christ Superstar”), Roksana („Cyrano”), Maria Rainer („Dźwięki muzyki”), Amneris („Aida”). Współpracowała również z Teatrem Pieśń Kozła we Wrocławiu, gdzie występowała w spektaklu „Return to the Voice” jako dublerka Anny Marii Jopek. Od 2015 roku występuje z Piotrem Rubikiem. Wraz z nim nagrała dwie płyty „Pieśni Szczęścia” i oratorium „Z powodu Mojego Imienia”. Aktualnie gra w musicalu „Kopernik” w Operze Krakowskiej oraz „Draculi” w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Płocką Orkiestrę Symfoniczną im. Witolda Lutosławskiego poprowadzi Maciej Sztor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie dyrygentury symfonicznej prof. Jerzego Salwarowskiego oraz uczestnik mistrzowskich kursów dyrygenckich dr Paula Elliotta Cobbsa z Washington University oraz prof. Jose Miguel Rodilla Tortajada z Conservatorio Superior de Musica de Murcia. Współpracował z wieloma zespołami: Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventutis, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Polską Orkiestrą Radiową w Warszawie, Warszawską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej, Orkiestrą Symfoniczną Opery i Filharmonii Podlaskiej. W latach 2007-2013 był dyrygentem współpracującym z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, prowadząc premiery: „Wesołe Kumoszki z Windsoru „Otto Nicolai oraz „Bajkowo i Filmowo”. Na uroczystej Gali Otwarcia I Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk w Poznaniu prowadził specjalnie powołaną na ten koncert Transatlantyk Symphony Orchestra oraz Chór Festiwalowy. Współpracował z takimi solistami jak Agata Szymczewska, Aleksey Semenenko, Aurelia Shimkus, Johannes Bartmann, Anna Lasota czy Leszek Możdżer. Dyrygent specjalizuje się w amerykańskiej muzyce filmowej. Komponuje również swoje utwory.

Bilety na koncert, który odbędzie się 24 listopada można kupić, w cenie 50 zł, w kasie biletowej POS oraz w serwisie Bilety24.pl.

(lesz)

Kategoria: Aktualności

Sponsorzy

Miejska instytucja kultury

finansowana z budżetu miasta Płocka

Logo miasta Płock