W Płockiej Orkiestrze Symfonicznej arie i duety z repertuaru Kiepurów - Płocka Orkiestra Symfoniczna

Pokaż wyszukiwarkęPokaż narzędzia dostępności
Płocka Orkiestra Symfoniczna Aktualności W Płockiej Orkiestrze Symfonicznej arie i duety z repertuaru Kiepurów

W Płockiej Orkiestrze Symfonicznej arie i duety z repertuaru Kiepurów

Plakat koncertu uśmiechnij się z Kiepurą

27 października Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza na niezwykły koncert. Nie tylko posłuchamy pieśni i duetów miłosnych z repertuaru Jana Kiepury i Marty Eggerth, ale poznamy również anegdoty i wspomnienia z artystycznego i prywatnego życia pary. Wystąpią: Iwona Socha (sopran), Adam Sobierajski (tenor), Anna Sokołowska-Alabrudzińska (wokal), Jacek Wójcicki (tenor) oraz Łukasz Lech (scenariusz, reżyseria i narracja). Symfoników poprowadzi dyrygent Mieczysław Smyda.

Związana z Operą Krakowską Iwona Socha ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie śpiewu solowego prof. Jana Ballarina (dyplom z wyróżnieniem) oraz studia na Wydziale Radiowo-Telewizyjnym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zadebiutowała w 2005 roku na scenie Opery Śląskiej jako Małgorzata w „Fauście” Gounoda. W repertuarze posiada partie oratoryjne, operowe, operetkowe. Koncertuje w kraju i za granicą. Występowała m.in. w Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Słowacji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dokonała nagrań dla Polskiego Radia, Telewizji Polskiej oraz Firmy Fonograficznej DUX.

Artystka współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, Operą Wrocławską, Teatrem Wielkim w Łodzi, Opera Nova w Bydgoszczy, Operą Śląską w Bytomiu, Mazowieckim Teatrem Muzycznym w Warszawie. W 2013 roku zdobyła tytuł Najlepszej Śpiewaczki Operowej w ramach Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. W 2016 roku otrzymała Nagrodę Wydawców Katolickich Feniks za płytę z mszą Józefa Zeidlera Missa Pastorita, zrealizowaną z udziałem orkiestry Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Pawła Przytockiego. W październiku wystąpi w Operze Krakowskiej w „Cyganerii”.

Tenor Adam Sobierajski ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie śpiewu prof. Alicji Słowakiewicz-Wolańskiej. Obecnie jest solistą Opery Krakowskiej oraz Opery Śląskiej w Bytomiu. Jego repertuar obejmuje główne partie operowe, jak Tamino („Czarodziejski flet”), Don Ottavio („Don Giovanni”), Almaviva „Cyrulik Sewilski”), Nemorino („Napój Miłosny”), Alfred ( „La Traviata”), Leński („Eugeniusz Oniegin”) oraz operetkowe.

Anna Sokołowska-Alabrudzińska jest wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (kierunek: wokalistyka jazzowa, muzyka estradowa) otrzymała Nagrodę Główną i Grand Prix im. Agnieszki Osieckiej na Festiwalu ,,Zamkowe Spotkania ŚPIEWAJMY POEZJE” w OLSZTYNIE. Wystąpiła m.in. w musicalu ,,Bagdad cafe” w reż. Krystyny Jandy, ,,Powrót Wielkiego Szu” w reż. Jana Nowickiego, spektaklach rewiowych ,,Hoolywood na Foksal” czy ,,Pokochaj Annę German” w reż. Małgorzaty Potockiej.

W swoim bogatym repertuarze posiada największe przeboje z musicali: ,,Dzwonnik z Notre Dame”, ,,Grease”, ,,Hair”, ,,Kabaret”, ,,Chicago”, ,,Koty”, ,,Fame”, śpiewa piosenki Hanki Ordonówny. Wydała single „Lubię” i „Za mało”.

Śpiewak i aktor Jacek Wójcicki związany jest z Krakowem. Tam ukończył PWST i występował w słynnej Piwnicy pod Baranami. Obecnie bierze udział w różnych projektach wokalnych – śpiewa m.in. z Beatą Rybotycką na koncertach „Krakowskie klimaty”, podczas których wspólnie wykonują piosenki krakowskich kompozytorów, m.in. Zygmunta Koniecznego, Zbigniewa Preisnera, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Wodeckiego oraz „Jacek Cygan i goście” (największe przeboje z dorobku słynnego tekściarza).

Koncert „Uśmiechnij się z Kiepurą” poprowadzi Mieczysław Smyda. Skrzypek i dyrygent przez ponad 20 lat był kierownikiem artystycznym Orkiestry Zdrojowej. Prowadzi klasę skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Krynicy i jest jej kierownikiem.

Bilety na koncert w cenie 60 zł są do nabycia w kasie POS oraz serwisie Bilety24.pl.

(lesz)

Kategoria: Aktualności

Sponsorzy

Miejska instytucja kultury

finansowana z budżetu miasta Płocka

Logo miasta Płock