Płocka Karta Mieszkańca wystartowała! - Płocka Orkiestra Symfoniczna

Pokaż wyszukiwarkęPokaż narzędzia dostępności
Płocka Orkiestra Symfoniczna Płocka Karta Mieszkańca wystartowała!

Płocka Karta Mieszkańca wystartowała!

Cały Płock w jednej aplikacji - złóż wniosek o Płocką Kartę Mieszkańca i korzystaj ze zniżek

Można już ściągnąć aplikację i złożyć wniosek o jej przyznanie. Dzięki niej – od 1 września – otrzymamy szereg zniżek, m.in. tańsze bilety na wybrane koncerty Płockiej Orkiestry Symfonicznej.

Program „Płocka Karta Mieszkańca” ma dwie formy. Jedna to mobilna aplikacja PŁOCKARTA oraz portal www.plockarta.eu Druga forma jest tradycyjna – to plastikowa karta, wprowadzona z myślą o seniorach i rodzinach 3+

Uczestnicy programu „Płocka Karta Mieszkańca” skorzystają z wielu przywilejów. Na początek każdy mieszkaniec otrzyma dostęp do m.in. takich profitów jak:

 • Bezpłatne 30 minut w Strefie Płatnego Parkowania, które od 1 września będzie dostępne tylko dla posiadaczy Płockiej Karty Mieszkańca. Darmowy bilet parkingowy będzie można pobrać w aplikacji mobilnej PŁOCKARTA lub tak jak dotychczas w parkomacie. Wystarczy podczas składania wniosku do PKM podać numer rejestracyjny swojego auta. Każdy mieszkaniec może wpisać dwa numery rejestracyjne. I tylko dla nich będzie możliwe skorzystanie z darmowych 30 minut w Strefie Płatnego Parkowania.
 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – dla mieszkańców przygotował kartę abonamentową w promocyjnej cenie- za 100 zł użytkownik dostanie doładowanie za 120 zł, lub za 200 zł otrzyma 250 zł doładowania, do wykorzystania na wszystkich obiektach MOSiRu.
 • Fani piłki ręcznej również znajdą coś dla siebie. SPR Wisła Płock oferuje o 10 proc. tańsze karnety i bilety na mecze oraz gadżety klubowe. Czyli np.: za karnet na sezon, na sektory A, B, C, D, J, K, L, M zapłacimy 480 zł, a nie 525 zł.
 • Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku proponuje rabat na wejściówki do ZOO – bilet jednorazowy kupimy taniej o 3 zł, roczny o 10 zł, a rodzinny o 2 zł.
 • Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oferuje promocyjne ceny biletów na imprezy organizowane przez POKiS, a także na wydawnictwa, czyli płyty CD, DVD oraz książki – rabat ok. 20 proc..
 • Płocka Orkiestra Symfoniczna – również przygotowała specjalne ceny biletów na koncerty dla mieszkańców.
 • Książnica Płocka – tu aplikacja PŁOCKARTA może zastąpić plastikową kartę biblioteczną.

Rozpoczęcie Programu „Płockiej Karty Mieszkańca” oznacza integrację innych, podobnych programów: Karty Seniora i Karty Familijnej 3+. Programy te będą „przenoszone” do PKM do połowy przyszłego roku.

W rezultacie będziemy mieli dostęp do aplikacji z różnego rodzaju pakietami zniżek:

 1. Pakiet Mieszkańca;
 2. Pakietem Familijnym 3+ (pakiet mieszkańca plus zniżki z Karty Familijnej 3+);
 3. Pakietem Seniora (pakiet mieszkańca plus zniżki z Karty Seniora);
 4. Pakietem Komunikacyjny (pakiet mieszkańca plus elektroniczny bilet autobusowy i 30-dniowy bilet miesięczny);
 5. PKM w dowolnej konfiguracji, pod warunkiem spełnienia wszystkich wymogów formalnych.

Płockartę można wyrobić sobie korzystając ze strony www.plockarta.eu albo aplikacji PŁOCKARTA.

Przygotowaliśmy także infolinię 24 367 51 95, gdzie dowiemy się, jak krok po kroku złożyć wniosek. A jeśli to nie pomoże, w wyjątkowych przypadkach będzie możliwość umówienia się na spotkania (z zachowaniem zasad sanitarnych).

Jakie trzeba mieć dokumenty, by dostać PKM?

 1. Jeśli jest się zameldowanym w Płocku – nie trzeba dołączać żadnych dokumentów; system sam wniosek zweryfikuje.
 2. Jeśli ktoś rozlicza się z podatku dochodowego w płockim Urzędzie Skarbowym oraz deklaruje w zeznaniu podatkowym, że miejscem zamieszkania jest Płock – załącza pierwszą stronę PIT lub PIT i UPO gdy rozliczenie było online.
 3. Jeśli ktoś prowadzi gospodarstwo rolne w Płocku – załącza pierwszą stronę decyzji o podatku.
 4. Jeśli ktoś jest beneficjentem Karty Seniora lub Familijnej – wpisuje tylko numer swojej karty.

Wniosek może złożyć osoba pełnoletnia. W przypadku osoby nieletniej wniosek może złożyć opiekun prawny. Ma ją wtedy „podpiętą” do konta rodzinnego i może mu kupować bilety.

Każdy użytkownik niezależnie od wieku dostaje swój unikalny identyfikator.

Sponsorzy

Miejska instytucja kultury

finansowana z budżetu miasta Płocka

Logo miasta Płock