Karnawał z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Przeboje z filmów i seriali. - Płocka Orkiestra Symfoniczna

Pokaż wyszukiwarkęPokaż narzędzia dostępności
Płocka Orkiestra Symfoniczna Aktualności Karnawał z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Przeboje z filmów i seriali.

Karnawał z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Przeboje z filmów i seriali.

Solistka Kasia Dereń

Znane motywy z kultowych produkcji takich jak „Nie lubię poniedziałku”, „Małżeństwo z rozsądku”, „Stawka większa niż życie” czy „Wojna domowa”, a może największe przeboje grupy Roxette? Karnawałowe propozycje Płockiej Orkiestry Symfonicznej zadbają o dobry nastrój melomanów. Pierwszy koncert już 26 stycznia. Następny – 9 lutego.

Wokaliści Kasia Dereń i Kamil Bijoś wykonają dla nas piosenki z filmów i seriali, do których muzykę napisał wybitny jazzman Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz. Kompozytor urodził się w 1928 roku w Jaśle. Dzieciństwo spędził we Lwowie, gdzie rozpoczął naukę gry na akordeonie i fortepianie. Później mieszkał w Krakowie i w Łodzi. Studiował na Wydziale Operatorskim Łódzkiej Szkoły Filmowej. W Łodzi założył amatorski zespół „Melomani”, w którym grali pianista Andrzej Trzaskowski, basista Witold Kujawski, perkusista Witold Sobociński oraz trębacz Andrzej Idon Wojciechowski. Po skończeniu szkoły przeprowadził się do Warszawy i związał z klubem „Hybrydy”. Od 1958 roku występował z zespołem Traditional Jazz Makers.

Matuszkiewicz był twórcą muzyki do wielu filmów, seriali i filmów animowanych. Najbardziej znane to: „Małżeństwo z rozsądku”, „Janosik”, „Wojna domowa”, „Dwa żebra Adama”, „Jak rozpętałem II wojnę światową”, „Alternatywy 4”, „Stawka większa niż życie”, „Wierna rzeka”, „Syzyfowe prace”, „Nie lubię poniedziałku”, „Lato leśnych ludzi”, „Rozmowy kontrolowane”, „Panna z mokrą głową”, „Miś Uszatek”, „Siedlisko”. Piosenki „W siną dal” i „Zakochani są wśród nas” stały się wielkimi przebojami.

Solistka Kasia Dereń jest finalistką drugiej edycji „The Voice of Poland”. Ma na swoim koncie współpracę z największymi polskimi gwiazdami. Wokalnie wspierała m.in.: siostry Przybysz, Natalię Kukulską, Andrzeja Piasecznego, Kasię Cerekwicką, Justynę Steczkowską, Edytę Górniak, Anię Szarmach i wielu innych. Występuje z różnymi projektami w całej Polsce. W grudniu zaśpiewała m.in. na koncercie świątecznym w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Kamil Bijoś jest członkiem chóru Sound’n’Grace oraz wokalistą nowego zespołu BIOS. Studiował wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Katowicach. Wziął udział w czwartej edycji programu „The Voice of Poland”, a także w szóstej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Zajmuje się dubbingiem. Razem z Roxie Węgiel wykonał piosenkę do filmu animowanego „Mavka i strażnicy lasu”, który miał premierę w ubiegłym roku. Współpracował z takimi artystami jak Krzysztof Zalewski, Mrozu, Justyna Steczkowska.

Wokalistom będzie towarzyszył zespół w składzie: Patryk Stachura – gitara basowa Robert Luty – perkusja, Piotr Wrombel – piano. Orkiestrę poprowadzi Tomasz Szymuś. Bilety w cenie 60 zł można kupić w kasie biletowej POS oraz w serwisie Bilety24.pl

Kto nie zna drugiego najpopularniejszego szwedzkiego zespołu, który robił wielką karierę w latach 90.? Mowa oczywiście o grupie Roxette, której przeboje usłyszymy podczas koncertu 9 lutego. Wystąpią: kanadyjska wokalistka Jenny Galt, finalistka konkursu „Rockstar: Supernova” oraz Ali Al-Ani – finalista „X Factor Polska”, laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali, m.in. Festiwalu Piosenki im. Andrzeja Zauchy czy Festiwalu „Pejzaż bez Ciebie”. W Gliwickim Teatrze Muzycznym zagrał postać Ryana Evansa w polskiej wersji „High School Musical on Stage”. Zagra zespół w składzie: Jan Zeyland – instrumenty klawiszowe, Maciej Wołoszyn – gitary, Dawid Daszkiewicz-Dąbrowski – gitara basowa, Michał Bator – perkusja. Symfoników poprowadzi dyrygent Jacek Piskorz, który jest także autorem aranżacji. W programie m.in.: „Sleeping in my car”, „Joyride”, „Listen to your heart”, „Queen of rain”, „It must have been love”. Bilet kosztuje 70 zł.

(lesz)

Kategoria: Aktualności

Sponsorzy

Miejska instytucja kultury

finansowana z budżetu miasta Płocka

Logo miasta Płock