Filmowy wieczór z Płocką Orkiestrą Symfoniczną - Płocka Orkiestra Symfoniczna

Pokaż wyszukiwarkęPokaż narzędzia dostępności
Płocka Orkiestra Symfoniczna Aktualności Filmowy wieczór z Płocką Orkiestrą Symfoniczną

Filmowy wieczór z Płocką Orkiestrą Symfoniczną

Agnieszka Przekupień

Ostatni listopadowy koncert, to przepiękna muzyka filmowa. 24 listopada o godzinie 19.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej zaśpiewa Agnieszka Przekupień, a Płocką Orkiestrę Symfoniczną od pulpitu dyrygenckiego poprowadzi maestro Maciej Sztor.

Agnieszka Przekupień – założycielka fundacji MUSICAMP, której głównym celem jest promocja musicalu w Polsce. Wokalistka, aktorka, polonistka, absolwentka specjalności Musical na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku – dyplom z wyróżnieniem oraz Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W 2003 roku ukończyła I stopień Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu w Zakopanem.

Laureatka wielu cenionych festiwali, m.in.: Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, X Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Aktorskiej „REFLEKTOR” 2013 w Koszalinie, laureatka III nagrody 50. „Studenckiego Festiwalu Piosenki” w Krakowie, półfinalistka „Przeglądu Piosenki Aktorskiej” we Wrocławiu.

Doświadczenie sceniczne zdobywa biorąc udział w licznych przedsięwzięciach artystycznych:

  • główna rola w musicalu „Dźwięki muzyki” w Gliwickim Teatrze Muzycznym;
  • rola Marii Magdaleny w rock-operze „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Muzycznym w Łodzi;
  • rola Sereny w musicalu „Fame” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie;
  • rola Roksany w musicalu „Cyrano” z librettem J. Bończyka i muzyką K. Herdzina w Teatrze Muzycznym w Łodzi;
  • rola Lary Guichard w musicalu „Doktor Żywago” w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku;
  • rola Fantyny w musicalu „Les Miserables” w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Od 2015 roku współpracuje z Piotrem Rubikiem w roli solistki. Nagrała z nim dwie płyty: „Pieśni Szczęścia” i oratorium „Z powodu Mojego Imienia” oraz wzięła udział w trzech trasach koncertowych po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Aktywnie koncertuje po całej Polsce wraz z kompozytorem, pianistą Ignacym Janem Wiśniewskim, a także pod patronatem Teatru Piosenki Polskiego Radia oraz agencji Broadway w Polsce. W październiku wystąpiła w spektaklu „Return to the voice” w Teatrze Pieśni Kozła we Wrocławiu. 21 kwietnia 2018 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbyła się premiera musicalu „Gorączka sobotniej nocy”, w którym Agnieszka wciela się w postać głównej bohaterki – Stephanie.

Podczas wieczoru zabrzmią słynne tematy muzyczne z takich filmów jak „Piraci z Karaibów”, „Bodyguard”, „Titanic”, „Mission Impossible”, „Pearl Harbor”, „Frozen” (Kraina Lodu), „Nędznicy” i wiele innych. Płocką Orkiestrę Symfoniczną od pulpitu dyrygenckiego poprowadzi maestro Maciej Sztor – dyrygent, którego pasją, a jednocześnie profesją jest muzyka filmowa. Interesuje się zarówno procesem jej tworzenia jak i wykonawstwem. Posiada bardzo szeroki repertuar muzyki filmowej – szczególnie amerykańskiej. Kolekcjonuje oryginalne partytury muzyki filmowej, współtworzy i realizuje własne projekty muzyczne w całej Polsce.

Maestro jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie dyrygentury symfonicznej prof. Jerzego Salwarowskiego oraz uczestnikiem mistrzowskich kursów dyrygenckich prowadzonych przez dr Paula Elliotta Cobbsa z Waschington University oraz prof. Jose Miguel Rodilla Tortajada z Conservatorio Superior de Musica de Murcia.

W czerwcu 2019 roku jako pierwszy Polak poprowadził koncert Wojciech Kilar In Memoriam w Teatro Amazonas w Manaus (Brazylia) prowadząc Amazonas Filharmonica oraz Grupo Vocal dos Corpos Artisticos (koncert był współorganizowany przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Brazylii).

W latach 2013-2018 dyrygent gościnny Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej na festiwalu Klassik – Sommerfestival na Norderney w Niemczech.

W latach 2013-2016 prowadził Orkiestrę Kameralną oraz Zespoły Instrumentalne w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.

W latach 2005-2014 współpracował z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, gdzie brał udział w przygotowaniach i prowadzeniu kilku premier m.in: Kabaret, Bajkowo i Filmowo – autorski projekt teatralny z muzyką filmową i sceniczną dla dzieci i młodzieży, Ania z Zielonego Wzgórza, Awantura o Basię, Cygańska Miłość, Czarodziejski Flet (wersja skrócona) czy Wesołe Kumoszki z Windsoru.

W 2011 roku prowadził Polską Orkiestrę Radiową podczas uroczystego koncertu zarejestrowanego i transmitowanego w TVP1 z okazji 67. rocznicy Powstania Warszawskiego z muzyką Jana A P Kaczmarka (CD/DVD A Look of Freedom Sony Music 2011). Jako asystent Łukasza Borowicza brał udział w wykonaniu i nagraniu koncertowej wersji opery Giovanna d’Arco Giuseppe Verdiego z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Poznańskiej (MUZA Polskie Nagrania 2010).

Współpracował z takimi solistami jak Agata Szymczewska, Aleksey Semenenko, Aurelia Shimkus, Johannes Bartmann, Łukasz Długosz czy Leszek Możdżer.

Maciej Sztor obok działalności symfonicznej specjalizuje się w wykonawstwie amerykańskiej muzyki filmowej. Kolekcjonuje partytury muzyki filmowej a także tworzy i realizuje własne projekty m.in. we współpracy z koncertfilmowy.pl. Jest pomysłodawcą i dyrygentem Koncertów Muzyki Filmowej. Otrzymał specjalne listy z gratulacjami i podziękowaniami od Johna Williamsa, Jamesa Hornera oraz Hansa Zimmera za propagowanie ich muzyki filmowej.

Dokonał rekonstrukcji partytur oraz głosów orkiestrowych m.in. do suity koncertowej z muzyki do filmu Król Ostatnich Dni Wojciecha Kilara tzw. Małej Mszy Filmowej (dla Filmkunst – Musikverlags – und Produktionsgesellschaft mbH) a także suity z muzyki do filmu Sami Swoi, Faustyna, Rejs czy Sól Ziemi Czarnej.

Maciej Sztor sam również pisze muzykę do filmów. Ma na swoim koncie muzykę do filmu Las Cieni w reż. Andrzeja Cichockiego.

Bilety w cenie 50 zł są dostępne w sprzedaży w kasie biletowej POS oraz w serwisie Bilety24.pl

Kategoria: Aktualności

Sponsorzy

Miejska instytucja kultury

finansowana z budżetu miasta Płocka

Logo miasta Płock