Narodowe Święto Niepodległości i Sylwester z Płocką Orkiestrą Symfoniczną - Płocka Orkiestra Symfoniczna

Pokaż wyszukiwarkęPokaż narzędzia dostępności
Płocka Orkiestra Symfoniczna Aktualności Narodowe Święto Niepodległości i Sylwester z Płocką Orkiestrą Symfoniczną

Narodowe Święto Niepodległości i Sylwester z Płocką Orkiestrą Symfoniczną

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tradycyjnie 11 listopada o godzinie 19 Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprasza do sali koncertowej. Podczas tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości z Płocką Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Ariela Ludwiczaka wystąpi niekwestionowany król liryki, nie tylko krakowskiej, a także mistrz charakterystycznych i wyjątkowych interpretacji – Janusz Radek.

To także miłośnik sportu, pieszych wędrówek, niepraktykujący historyk, aktywny mąż i tata. Od 30 lat obecny na scenie, na której nie tylko muzyką i unikalnym głosem, ale także inteligentnym dialogiem i pełnym dystansu żartem tworzy wyjątkową i pełną emocji atmosferę.

Wydał 9 płyt z czego 3 pokryły się złotem. Na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami jak: Zbigniew Preisner, Leszek Możdżer, Stanisław Syrewicz, Piotr Zander, Piotr Rubik, Mateusz Pospieszalski, Leszek Biolik czy Robert Kasprzycki. Wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia muzyczne.

Dzięki muzycznej różnorodności, Januszowi za każdym razem udaje się poruszyć widzów znużonych banałem, zachwycić odbiorców poszukujących oryginalności i świeżości w nowych aranżacjach najbardziej znanych utworów, jak również wzruszyć słuchaczy, którzy w muzyce szukają wyjątkowych emocji i oryginalności.

W repertuarze koncertu znajdą się najpiękniejsze polskie piosenki m.in.: Czesława Niemena, Ewy Demarczyk, Seweryna Krajewskiego, Marka Grechuty czy Krzysztofa Klenczona. Bilety w cenie 60 zł (z Płocką Kartą Mieszkańca bilety w cenie 50 zł) można nabyć w kasie biletowej POS przy ul. Bielskiej 9/11 (parter) oraz w serwisie Bilety24.pl

SYLWESTER Z ORKIESTRĄ – LET’S DANCE!

Na ostatni dzień 2023 roku Płocka Orkiestra Symfoniczna zaplanowała dwa koncerty sylwestrowe. Pierwszy z nich o godzinie 18, kolejny o 21, na które bilety w cenie 100 i 120 zł można nabyć od 23 października 2023 r. w kasie biletowej POS oraz w serwisie Bilety24.pl

Wystrzałową atmosferę zapewni charyzmatyczny duet Olga Szomańska i Marcin Jajkiewicz, a także Płocka Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Ariela Ludwiczaka.

Olga Szomańska – wokalistka, aktorka. Laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu es Petrus” Piotra Rubika). Absolwentka Państwowego Liceum Muzycznego we Wrocławiu. W roku 2006 zdała eksternistyczny egzamin aktorski ZASP w Warszawie. Córka kompozytora Włodzimierza Szomańskiego.

W 1999 roku została laureatką programu Szansa na sukces, w którym zaśpiewała piosenkę „W moim magicznym domu” z repertuaru Hanny Banaszak. Występowała m.in. na deskach Teatru Muzycznego we Wrocławiu, Teatru Rampa w Warszawie, w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Wspólnie z Janem Radwanem zaśpiewała piosenkę do czołówki serialu „Pierwsza miłość”, emitowanego w TV Polsat. W kwietniu 2014 roku dołączyła do obsady serialu „M jak miłość” jako Marzenka Laskowska.

19 czerwca 2015 roku wystąpiła w polsko-włoskiej wersji utworu „Vivere” w duecie z Andrea Bocellim, podczas koncertu inauguracyjnego programu „ESK Wrocław 2016” na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

Laureatka „Srebrnej Twarzy” VI edycji popularnego programu rozrywkowego „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, gdzie wcieliła się m.in. w Tinę Turner, Bryana Adamsa, Bruno Marsa, SIA oraz Marie Fredriksson. W 2017 Olga została najlepszą wokalistką musicalową, przyznano jej statuetkę podczas gali rozdania nagród muzycznych im. Jana Kiepury.

Marcin Jajkiewicz – wokalista jazzowy, rozrywkowy, uważany przez wielu za polskiego Franka Sinatrę. Wieloletni współpracownik popularnego programu telewizyjnego „Jaka to melodia??”, gość w programie Roberta Janowskiego „Gra muzyka”, a także dyplomowany instruktor wokalny. Wykładowca na Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale musical. Zdobywca teatralnej nagrody im. Jana Kiepury „Najlepszy wokalista musicalowy 2020” oraz Złotego Pierścienia za najlepszego aktora 2020 r., a także Bajkowy Hans w produkcji Disneya „Kraina lodu”.

Będąc wokalistą zespołu Button Hackers w 2006 roku wyśpiewał pierwszą nagrodę na festiwalu Jedynki w Sopocie. Artysta współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie odgrywa rolę Jean Val Jeana w musicalu „Nędznicy”, Johna w Miss Saigon oraz Lwa Alexa w musicalu „Madagaskar”. Występował m.in. z Edytą Górniak, Ryszardem Rynkowskim, Marylą Rodowicz, Justyną Steczkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Ewą Bem, Marią Sadowską, Krzysztofem Krawczykiem, Zbigniewem Wodeckim, Grażyną Brodzińską. Jest również wokalistą w zespole Marcina Wyrostka (laureata programu „Mam Talent”) „Tango Corazon Quintet”.

„Sylwester z Orkiestrą”, podczas którego zabrzmią największe hity Elvisa Presleya, Franka Sinatry, Whitney Houston i Arethy Franklin. Nie zabraknie także polskich ponadczasowych przebojów i muzycznych niespodzianek. Taki koncert zdarza się raz w roku, nie możecie tego przegapić!

Kategoria: Aktualności

Sponsorzy

Miejska instytucja kultury

finansowana z budżetu miasta Płocka

Logo miasta Płock