Narodowe Święto Niepodległości z Płocką Orkiestrą Symfoniczną
“Piosenka jest dobra na wszystko…” tak w połowie ubiegłego wieku śpiewali Starsi Panowie – czyli Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski. “Piosenka jest dobra na wszystko…” tak w połowie ubiegłego wieku śpiewali Starsi Panowie – czyli Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski. A skoro na wszystko, to także na Narodowe Święto Niepodległości, na które serdecznie zapraszamy w poniedziałek, 11 listopada o godzinie 19 do sali koncertowej PSM.
Od 1958 roku Telewizja Polska emitowała autorski kabaret Starszych Panów, który do dziś pozostaje niedoścignionym wzorem błyskotliwego, eleganckiego żartu i melodyjnych piosenek. Piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, m.in.: „Tango Kat”, „Upiorny Twist”, „Mambo Spinoza” i wiele innych zabrzmi w nowych aranżacjach Ani Rocławskiej-Musiałczyk oraz Krzysztofa Słomkowskiego. Ten ciekawy program usłyszą Państwo w interpretacji wokalnej doskonałych artystów: Magdaleny Smalary, Agaty Walczak, Kamila Zięby i Piotra Kosewskiego.
Magdalena Smalara – Absolwentka Wydziału Aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej, znana widzom polskim z wielu filmów i seriali – „Pod powierzchnią”, „Dziewczyny wojenne”, „Pajęczyna”, „To nie ze mną”. Związana z wieloma warszawskimi teatrami – Polskim, Dramatycznym, Och- teatrem i Teatrem Muzycznym ROMA. Od 2016 roku współpracuje z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie prowadząc zajęcia na wydziale wokalno-aktorskim. Na początku 2022 roku obroniła z wyróżnieniem dysertację na temat interpretacji piosenki aktorskiej i otrzymała tytuł Doktora sztuk muzycznych. W 2024 roku została nominowana do tytułu „Mistrza mowy polskiej”.
Agata Walczak – aktorka, wokalistka i trenerka wokalna. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku o specjalności musical oraz Wydziału Pedagogicznego Akademii Kujawsko-Pomorskiej w Bydgoszczy. W 2018 roku uzyskała tytuł Magistra Sztuki. Szkoli swój warsztat wokalny u Maureen Scott wykładowcy Royal Academy of Music w Londynie. Zagrała u boku Agaty Kuleszy w fabularnym filmie offowym „Tam, gdzie świeci słońce” (reż. Piotr Balicki). Współpracuje w charakterze trenerki wokalnej z teatrem Uckermarkische Buhnen w Schwedt (Niemcy) – „Rodzina Addamsów”, reż. L. Franke, z Nowym Teatrem im. Witkacego w Słupsku oraz z Teatrem im. L. Solskiego w Tarnowie. W czerwcu 2019 roku odbyła się premiera debiutanckiego albumu MISTAKE, zawierającego autorskie kompozycje Artystki.
Kamil Zięba – aktor i wokalista, absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego o specjalności musical Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Swoją artystyczną edukację rozpoczął w wieku 18 lat w Rzeszowskiej szkole Centrum Sztuki Wokalnej i dzięki zdobytym tam umiejętnościom pojawił się na scenach Teatru im. Wandy Siemaszkowej oraz w Teatrze Maska w Rzeszowie. Jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali piosenki estradowej i aktorskiej. Brał udział w nagraniach dla Telewizji Polskiej i współpracował ze studiem SDI odpowiedzialnym za dubbing w najważniejszych filmach Walta Disneya. Prowadzi warsztaty teatralne i wokalne dla dzieci i młodzieży. Współpracował z warszawskim Studiem Accantus oraz jest solistą w programach edukacyjnych Filharmonii Narodowej. Grał na scenach wielu Teatrów Muzycznych, m.in. Teatr Syrena w Warszawie, Teatr Muzyczny w Poznaniu, Mazowiecki Teatr Muzyczny.
Piotr Kosewski, to wszechstronny artysta, aktor, wokalista, reżyser i pedagog, a także założyciel Teatru Niedużego, działającego w sopockim Teatrze Atelier. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Uniwersytetu Gdańskiego, specjalizuje się w musicalu i zarządzaniu kulturą. Współpracował z wieloma instytucjami w Polsce, takimi jak Teatr Polonia, Opera Bałtycka i Teatr Wybrzeże. Jest laureatem wielu nagród, w tym I miejsce na Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, Grand Prix i I miejsce na Festiwalu Piosenki Aktorskiej Reflektor. Wyróżniony Sopocką Muzą dla Młodych Twórców. Dyrektor Festiwalu Twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. W 2020 roku wydał album Piosenki na depresję z piosenkami duetu Przybora-Wasowski. Obecnie pracuje nad płytą z piosenkami Jacquesa Brela w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego.
Podczas wieczoru wraz z wokalistami i Płocką Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Ariela Ludwiczaka wystąpią: Ania Rocławska- Musiałczyk – fortepian, aranżacje, Konrad Żołnierek – kontrabas oraz Tomasz Koper – perkusja.