Płockie Talenty wystąpią z Płocką Orkiestrą Symfoniczną - Płocka Orkiestra Symfoniczna

Pokaż wyszukiwarkęPokaż narzędzia dostępności
Płocka Orkiestra Symfoniczna Aktualności Płockie Talenty wystąpią z Płocką Orkiestrą Symfoniczną

Płockie Talenty wystąpią z Płocką Orkiestrą Symfoniczną

Zbliża się ostatni koncert 47. sezonu artystycznego Płockiej Orkiestry Symfonicznej. W piątek, 14 czerwca o godzinie 19.00 odbędzie się koncert pn. „Płockie Talenty”, który corocznie organizowany jest we współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I i II st. im. Karola Szymanowskiego oraz Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną I i II stopnia. Na scenie zaprezentuje się siedmioro najzdolniejszych uczniów płockich szkół muzycznych, którzy wystąpią wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną im. Witolda Lutosławskiego pod batutą Elżbiety Tomali-Nocuń.

Elżbieta Tomala-Nocuń – polska dyrygentka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (specjalizacja: edukacja artystyczna, dyplom z wyróżnieniem, 2004) i Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (specjalizacja: dyrygentura symfoniczna i operowo-baletowa, 2012). W Teatrze Muzycznym w Łodzi od 2011 r., początkowo jako asystent dyrygenta, od 2013 r. – dyrygent. Jest kierownikiem muzycznym spektaklu „Powróćmy jak za dawnych lat”, dyrygowała spektaklami „Człowieka z La Manchy”, przygotowała orkiestrę oraz dyrygowała wybranymi utworami podczas koncertu z okazji trzydziestej rocznicy polskiej prapremiery „Skrzypka na dachu”, przygotowała i dyrygowała orkiestrą podczas koncertów jubileuszowych Henryka Płóciennika z okazji 80 urodzin artysty i Dariusza Stachury z okazji 25–lecia pracy artystycznej. Objęła kierownictwo muzyczne premiery „Wielkiej księżnej Gerolstein”. Jest także pracownikiem dydaktycznym łódzkiej Akademii Muzycznej, prowadzi chór im. św. Cecylii w łódzkiej archikatedrze oraz założony przez siebie chór parafii Najświętszego Sakramentu w Łodzi. Koncertowała we Francji z Młodzieżową Orkiestrą Wrocławską, gościnnie prowadziła Orkiestrę Kameralną Akademii Muzycznej w Łodzi, współpracowała z wrocławską Akademią Muzyczną, Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu i Filharmonią Koszycką. W Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie prowadzi orkiestrę kameralną Romantica, przygotowała tam przedstawienia „Wesołej wdówki” i „Księżniczki czardasza”.

Młodzi, utalentowani, nagradzani w konkursach i z ogromną artystyczną przyszłością zaprezentują swoje niezwykłe talenty i umiejętności przy wykorzystaniu pełnej gamy instrumentów, poczynając od fortepianu poprzez saksofon, fagot, klarnet, trąbkę i perkusję.

W tegorocznej edycji „Płockich Talentów” wystąpią: Aleksandra Cierpikowska (fortepian), Adam Błażejewski (saksofon), Julian Krajenta (fagot), Kamil Malowaniec (perkusja), Franciszek Mazurkiewicz (trąbka), Ewelina Rasińska (klarnet) i Filip Toruniewski (trąbka).

W programie koncertu usłyszymy utwory kompozytorów takich jak: Piotr Czajkowski, Darius Milhaud, Antonio Vivaldi, Ney Rosauro, Wiaczesław Szczełokow, Carl Maria von Weber oraz Alexander Arutiunian.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu, bilety w cenie 40 zł (z Płocką Kartą Mieszkańca w cenie 30 zł) można nabyć w kasie biletowej POS oraz w serwisie Bilety24.pl.

Kategoria: Aktualności

Sponsorzy

Miejska instytucja kultury

finansowana z budżetu miasta Płocka

Logo miasta Płock