W Płockiej Orkiestrze Symfonicznej lata 20., lata 30. koncertowo - Płocka Orkiestra Symfoniczna

Pokaż wyszukiwarkęPokaż narzędzia dostępności
Płocka Orkiestra Symfoniczna Aktualności W Płockiej Orkiestrze Symfonicznej lata 20., lata 30. koncertowo

W Płockiej Orkiestrze Symfonicznej lata 20., lata 30. koncertowo

„W niebie, jestem w niebie” – śpiewał Fred Astair w scenie z filmu „Panowie w cylindrach”. Piosenkę pod tytułem „Cheek to cheek” wykonywało później wielu znanych artystów m.in. Ella Fitzgerald, Louis Armstrong, Frank Sinatra. Podczas najbliższego koncertu Płockiej Orkiestry Symfonicznej (26 kwietnia) usłyszymy ją w interpretacji Pauliny Grochowskiej-Stekli i Kuby Jurzyka. W programie będą też polskie  szlagiery z lat 20. i 30., m.in. „Na pierwszy znak”, „Tango milonga”, „To ostatnia niedziela”, „Powróćmy jak za dawnych lat”.

Paulina Grochowska-Stekla jest wokalistką i aktorką. Ukończyła Państwowe Policealne Studium Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Studiowała na wydziale „Jazz i muzyka estradowa” Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki. Aktualnie występuje jako wokalistka w programie „Taniec z gwiazdami”.

Finalista programu XFactor Kuba Jurzyk szerszej publiczności dał się poznać na YouTube (filmy z jego udziałem przekraczają 100 mln wyświetleń). Zajmuje się dubbingiem. Wielokrotnie użyczył swojego głosu w produkcjach Disneya, Netflixa, Amazona. Jest absolwentem wydziału wokalno-estradowego ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wydał płytę pt. „Pierwsza”.

Wokalistom będzie towarzyszył zespół w składzie: Artur Jurek – fortepian, Dariusz Herbasz – saksofon, Jarosław Stokowski – kontrabas, Łukasz Łapiński – perkusja. Płocką Orkiestrę Symfoniczną im. Witolda Lutosławskiegopoprowadzi Ariel Ludwiczak. Dyrygent jest absolwentem Wydziału Instrumentalnego w klasie akordeonu Krzysztofa Olczaka oraz Wydziału Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki w specjalności dyrygentura symfoniczno-operowa w klasie prof. Wojciecha Rajskiego w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Alicja Węgorzewska, Gaba Kulka, Andrzej Jagodziński Trio, Marcin Pospieszalski, Wojciech Staroniewicz, Irek Wojtczak czy Marcin Wyrostek. Prowadził także prawykonania utworów młodych współczesnych kompozytorów: Bilety w cenie 60 zł w sprzedaży w kasie biletowej POS oraz w serwisie Bilety24.pl.

Małych melomanów Orkiestra zaprasza na „Wędrówki po pięciolinii”. Podczas koncertu „Konie, słonie i żabki” najmłodsi zapoznają się z muzyką ilustracyjną. – Rozkwitająca przyroda to pretekst, by porozmawiać o niezwykłych dźwiękonaśladowczych możliwościach instrumentów. Szczekające pieski, kumkające żabki, galopujące koniki, a nawet słoń będą muzycznymi bohaterami naszego koncertu. Jeśli lubicie zwierzęta to na pewno spodoba Wam się nasz koncert – zachęcają do udziału organizatorzy.

Wystąpią: Łukasz Przykłocki – śpiew, Konrad Nowakowski – klarnet, Maciej Gorczyca – trąbka, Artur Pilch – fortepian. Koncert poprowadzi Ciocia Ada (Adriana Wdziękońska). Bilety w cenie:15 zł dziecko, 20 zł – opiekun.

(l.)

Kategoria: Aktualności

Sponsorzy

Miejska instytucja kultury

finansowana z budżetu miasta Płocka

Logo miasta Płock