„Wędrówki po pięciolinii” – już w najbliższą niedzielę! - Płocka Orkiestra Symfoniczna

Pokaż wyszukiwarkęPokaż narzędzia dostępności
Płocka Orkiestra Symfoniczna Aktualności „Wędrówki po pięciolinii” – już w najbliższą niedzielę!

„Wędrówki po pięciolinii” – już w najbliższą niedzielę!

Cykl spotkań artystyczno-edukacyjnych organizowany przez Płocką Orkiestrę Symfoniczną dla dzieci poniżej 3. roku życia i ich opiekunów. Koncerty te mają na celu zapoznanie dzieci z muzyką, z instrumentami, ich nazwami oraz sposobem grania. Podczas każdego spotkania prezentowane są fragmenty utworów muzyki klasycznej, przeplatane z wykonywaniem piosenek dostosowanych do możliwości percepcyjnych dzieci.

Słuchając muzyki, dzieci uczestniczące w koncertach skupiają się na takich jej elementach, jak rytm czy ruch, co ma pozytywny wpływ na stan psychofizyczny dziecka, pełni funkcję profilaktyczną lub terapeutyczną. Odpowiednio dla małych melomanów dobrane i przygotowane jest całe otoczenie. Dzieci zasiadają na wygodnych pufach, scena pokryta jest dywanami z postaciami z bajek, dzieci bawią się kolorami światła. Na scenie ustawione są instrumenty.

Najmłodsi miłośnicy muzyki już mogą rezerwować czas w niedzielne przedpołudnie, 24 marca – pierwszy koncert o godzinie 10.30, kolejny o 11.30, tradycyjnie w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej przy ulicy Kolegialnej 23.

„O wietrzyku psotniku, czyli spotkanie z harfą”, to tytuł najbliższego spotkania, którego bohaterem będzie sympatyczny, chociaż psotny Zefirek. Razem z nim zachwycimy się dźwiękiem harfy – jednego z najstarszych instrumentów świata. Wysłuchamy wielu utworów muzyki klasycznej, jak zwykle zatańczymy i wspólnie zaśpiewamy.

Ciocia Ada (Adriana Wdziękońska) wraz z muzykami zaprezentuje naszym najmłodszym melomanom dźwięki płynące z tytułowej harfy (Maria Lewandowska), fletu (Anna Gruszczyńska) i wiolonczeli (Katarzyna Beresińska), nie zabraknie także tańca, gdzie w rolę psotnego Zefirka wcieli się Monika Kochanowska.

Bilety w cenie: 15 zł (bilet dla dziecka) i 20 zł (bilet dla osoby dorosłej) można nabyć stacjonarnie w kasie biletowej POS przy ulicy Bielskiej 9/11 oraz na: https://www.bilety24.pl/koncert/838-wedrowki-po-pieciolinii-102276?id=567841

Kategoria: Aktualności

Sponsorzy

Miejska instytucja kultury

finansowana z budżetu miasta Płocka

Logo miasta Płock