Z Płocką Orkiestrą Symfoniczną wystąpi Grażyna Brodzińska. Koncert „Z arią i piosenką przez świat”.
Arie operetkowe, przeboje z musicali i słynne piosenki są w repertuarze kolejnego koncertu płockich symfoników. Usłyszymy m.in.: arię Boniego i czardasz Silvy, utwory ze „Skrzypka na dachu” czy „La vie en rose”. Z Płocką Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Mieczysława Smydy zaśpiewają soliści: Grażyna Brodzińska, Iwona Socha i Adam Szerszeń.
Grażyna Brodzińska od wielu lat podbija serca publiczności na całym świecie. Zachwyca głosem, elegancją i temperamentem. Swoją przygodę ze sceną rozpoczęła jako kilkuletnia dziewczynka. Ukończyła szkołę baletową. Kontynuowała edukację w Studiu Wokalno-Aktorskim im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Śpiewu uczyła się u prof. Zofii Janukowicz-Pobłockiej. Później w doskonaleniu wokalnego warsztatu, przez dziesięć lat pomagała jej prof. Urszula Trawińska-Moroz, następnie Ryszard Karczykowski.
Zagrała wiele pierwszoplanowych ról w operetkach, musicalach i komediach muzycznych. Do najsłynniejszych należą Hanna Glawari w operetce „Wesoła wdówka” Franza Lehara, Sylwia Varescu w „Księżniczce Czardasza” Kalmana, Hrabina Zedlau w operetce „Wiedeńska krew” Straussa, Dolly w musicalu „Hello Dolly” Jerry’ego Hermana, Eliza Doolitle w musicalu „My Fair Lady”. W Kammeroper w Wiedniu śpiewała partię Eurydyki w „Orfeuszu w piekle” oraz partię Zerliny w operze „Don Giovanni”. W Teatrze Wielkim w Warszawie wykonywała gościnnie partię Adeli w „Zemście Nietoperza” i partię Kasi w operze Macieja Kamieńskiego „Nędza uszczęśliwiona”. Z „Zemstą nietoperza” odbyła tournée śpiewając z ogromnym powodzeniem w wielu teatrach w Niemczech. Obecnie współpracuje z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Występuje z czołowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Jest główną gwiazdą w stworzonych specjalnie dla niej widowiskach multimedialnych: „Muzyczna Aleja Gwiazd”, „The Best of Broadway”, „Nie zapomnij Mnie”, „Magiczny Hollywood”, Śpiewaj i Tańcz”. W 2015 roku otrzymała Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Razem z Pierwszą Damą Polskiej Sceny Muzycznej wystąpią w Płocku sopranistka Iwona Socha i baryton Adam Szerszeń.
Iwona Socha jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie śpiewu solowego prof. Jana Ballarina. W 2002 roku ukończyła studia na Wydziale Radiowo-Telewizyjnym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest finalistką i laureatką krajowych oraz międzynarodowych konkursów wokalnych. W maju 2005 roku zadebiutowała na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu, w partii Małgorzaty w „Fauście” Gounoda. W swoim repertuarze posiada liczne partie oratoryjne, operowe i operetkowe. W 2013 roku zdobyła prestiżowy laur Najlepszej Śpiewaczki Operowej w ramach ogólnopolskiej Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w Warszawie. W kwietniu 2016 roku otrzymała Nagrodę Wydawców Katolickich Feniks za płytę z mszą Józefa Zeidlera Missa Pastorita, zrealizowaną z udziałem orkiestry Sinfonia Iuventus pod dyrekcją Pawła Przytockiego. W 2024 roku w Akademii Muzycznej w Krakowie uzyskała stopień doktora nauk muzycznych. W listopadzie 2025 roku została odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Solistkę można usłyszeć m.in. na deskach Opery Krakowskiej.
Adam Szerszeń ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach, gdzie studiował pod kierunkiem prof. Michaliny Growiec. W latach 1998-2002 był śpiewakiem zespołu Camerata Silesia. W latach 2002-2005 – solistą Opery Śląskiej, a od 2012 do 2015 roku – solistą Teatru Wielkiego w Łodzi. Od 2004 roku występuje gościnnie w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, gdzie kreował pierwszoplanowe partie w siedmiu premierach i kilkudziesięciu spektaklach. Od 2015 roku należy do zespołu artystycznego Opery Krakowskiej. W swoim repertuarze ma ponad 30 ról w takich operach, jak: „Orfeusz i Eurydyka”, „Dydona i Eneasz”, „Cosi fan tutte”, „Carmen”, „Aida”, „Traviata”, „Don Carlos”, „Andrea Chénier”, „Dama pikowa” czy „Eugeniusz Oniegin”. Wykonuje partie w dziełach oratoryjno-kantatowych, a także cykle pieśni. Występował w Niemczech, Belgii, Luksemburgu, Kanadzie, Japonii, we Francji, Włoszech, na Tajwanie i w Bahrajnie. Od 2002 roku jest pracownikiem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (obecnie adiunktem). W 2014 roku uzyskał stopień doktora nauk muzycznych.
Bilety na koncert „Z arią i piosenką przez świat” w cenie 60 zł są w sprzedaży w kasie biletowej POS przy ul. Bielskiej oraz w serwisie Bilety24.pl.
(lesz)