Adam Mieczykowski - Dyrektor - Płocka Orkiestra Symfoniczna

Pokaż wyszukiwarkęPokaż narzędzia dostępności
Płocka Orkiestra Symfoniczna O nas Adam Mieczykowski – Dyrektor

Adam Mieczykowski – Dyrektor

Adam Mieczykowski - Dyrektor Płockiej Orkiestry Symfocznej

Dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego, artysta i pedagog. Należy do grona najaktywniejszych organizatorów życia muzycznego w kraju. Jest absolwentem Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Poznaniu, w 2016 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego. Od wielu lat prowadzi intensywną działalność pedagogiczną w płockich szkołach muzycznych oraz naukowo – dydaktyczną jak profesor uczelni na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, gdzie obecnie pełni funkcję Przewodniczącego Rady Naukowej Dyscypliny Sztuki Muzyczne. Współpracuje także z Mazowiecką Uczelnią Publiczną w Płocku.

W 2004 roku został dyrektorem Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Od tego czasu orkiestra przeszła szereg dynamicznych zamian, które ugruntowały jej pozycję na muzycznej mapie kraju. Jest inicjatorem projektów m.in: cyklu koncertów pn.: Płockie Talenty, promujących utalentowanych uczniów płockich szkół muzycznych oraz Muzyczne Spotkania z Orkiestrą i Wędrówki Po Pięciolinii, skierowanych do najmłodszych słuchaczy.

Działalność artystyczną rozpoczął jeszcze jako student klasy perkusji w legendarnym już Poznańskim Zespole Perkusyjnym profesora Jerzego Zgodzińskiego. Ponad 10 lat współpracował z Orkiestrą Kameralną Amadeusz Polskiego Radia pod kierunkiem Agnieszki Duczmal w Poznaniu, z którą występował w największych salach koncertowych w kraju i zagranicą. Twórca wielu projektów m.in. Percussion Duo, który zadebiutował we wrześniu 2010 roku podczas festiwalu SkArPa, prezentującym sylwetkę płockiego artysty Stefana Themmersona oraz Super Art Duo UWM. Koncertuje jako solista i kameralista, ma w swoim dorobku szereg prawykonań, współorganizator wielu festiwali, warsztatów i konkursów .

Jest inicjatorem powstania Stowarzyszenia Pedagogów Perkusistów, w którym pełni funkcję wiceprezesa oraz członkiem Płockiego Towarzystwa Muzycznego im. Wacława Lachmana i Towarzystwa Naukowego Płockiego.

Sponsorzy

Miejska instytucja kultury

finansowana z budżetu miasta Płocka

Logo miasta Płock